Duaya İcabet..

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
Evli bir arkadaşım vardı. Çocukları olmuyordu,
bunun için de ailece çok üzülüyorlardı, dualar adaklar yapıyorlardı.
Çocuk olursa da illâ erkek evlat istiyorlardı. Ben başka şehre göç ettim.
Seneler sonra köyüme ziyaret için geldim. Arkadaşımı aradım, hapiste dediler. Çok şaşırdım,
o iyi bir insandı, hapse düşecek bir suç işlemez dedim. Doğru dediler, o yine öyledir ama,
Allah düşman başına vermesin, bir oğlu var, yıkıp yakar, çalar çırpar. En son,
oğlu şarap içmiş, kavga etmiş, birinin kanına girmiş, şehirden kaçmış.
Ayırmak için kavgada babası da olduğundan yakalayıp hapse attılar.

Çok şaşırdım. Ne diyeceğimi bilemedim. Niye böyle hayret ettiğimi sordular;
(O, erkek evlat için adaklar yapardı, gece gündüz Allahü teâlâya yalvarırdı,
demek ki, bu belayı Allah’tan adaklarla yalvara yalvara istemiş)
diye ona hayret ettim
Rabbimden herşeyi istemeliyiz ama ,neyin hayırlı olup olmadığını bilmediğimiz için, daimi kapısında olmalı ve herşeyin hayırlısını istemeliyiz. Rabbim hayırsuz hiçbir şeyi nasip etmesin inşallah...

KaİhL

<b>Bu Da Geçer </b>
Silver
amin bekkainim Allah razı olsun. Hz. Ali'nin (r.a) duasını öğrendikten sonra burada çok paylaşır oldum çok güzel bir dua;Rabbim gönlümden geçeni hakkımda hayırlı, hakkımda hayırlı olanı da gönlüme razı eyle...
Arkadaşım anlatmıştı; tanıdığını annesi babası sevdiğine vermiyormuş.Bu duruma üzülen kız sürekli dua ediyomuş ama malesef ettiği dua edilemeyecek dualardan:( duası Allah'ım hakkımda hayırlı yada değil .... kişiyle evlenmemi bana nasip et...Sonuç mu çok mutsuzlarmış ve ayrılma eşiğine gelmişler... Ya Rabbi hakkımızda hayırlı olanları senden istemeyi nasip et bizlere...

nides

Acemi Üye
Silver
amin bekkain ALLAH razı olsun.ALLAH dualarımızı da hayırlısını isteyerek yapmak nasip etsin.

Rabbim gönlümden geçeni hakkımda hayırlı, hakkımda hayırlı olanı da gönlüme razı eyle...