Ebu Cehil ölmedi"kitalar dolasiyor"

#1
Evet, Firavunlar, Nemrutlar ve Ebû Cehil'ler ölmedi, ?kitalar dolasiyor.? Bunlar çesitli kilik ve sekillerle karsiniza çikiyorlar. DeGerlerine baGli insanlarin her kipirdamada, Bremen mizikaci-lari gibi hep bir aGizdan ?irtica? yaygarasi kopariyor-lar. Kurduklari menfaat düzenlerinde yaptiklarini, ye-diklerini örtbas edip unutturmak için ?irtica? adli gulyabaniye sariliyorlar. Artik senin namazin, örtün, sakalin, içki içmeyisin seni bürokratik olarak ezmek, meslekten ihraç etmek, YAs'la giyotinlemek için ye-terlidir.
Günümüzde ?ilkel? sirkin yerini ?ilkesel? sirk al-mistir. Insanlar helvadan put yapip tapmiyorlar ama çikarlarina uygun ?ilkeler? olusturup halka inanç-larina raGmen dayatiyorlar. ?Bu ilkelerime itaat et-mezsen kamusal alanda barindirmam? dayat-masini sürdürüyorlar. Iste günümüzün Bilâl'lerinin mücadelesi de, bu ?ilkesel? sirkin muannit mimar-larina karsi devam etmektedir. Asrimizin Bilâl'leri de bu çaGdas sahte Rab ve Ilâhlara karsi, Saa-det Asri'nin Bilâl'i gibi soylu mücadelesini sabir ve sebatla, yamulmadan sürdürürse, Allah on-lara da, baslarina çöreklenmis binbir suratli sahte Ilâhlarini deGistirme imkani bahsede-cektir.
Allah'i bazi islerine karistirip bazi islerine karistir-mayan müsrikler, dün olduGu gibi bugün de vardir ve yarin da olacaktir. Tabii bu Ebû Cehil'lerin baski, dayatma ve zulmüne karsi direnen Bilâl'ler de ola-caktir. Basinizdaki sahte ilahlari deGistirmeye varsa-niz, Bilâl'liGi de kusanmaniz gerekmektedir. Yoksa zilletten kurtulmayi hayal bile etmeyelim. Ne mutlu Bilâl gibi direnç gösterenlere.
Selam ve dua ile.

M. Talha Çetin
 

Benzer konular