Gözlerin Harama Bakmasın

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Cenâb-ı Hak buyuruyor:

"…Kulak, göz ve gönül, bunların hepsi yaptıklarından sorumludur." (İsrâ, 36)

Rasûlullah (sav) buyurdular:

“Âdemoğluna zinadan nasibi takdir olunmuştur. O buna mutlaka erişir. Gözlerin zinası bakmak, kulakların zinası dinlemek, dilin zinası konuşmak, elin zinası tutmak, ayakların zinası yürümektir…”(Buhârî, İsti'zân 12, Kader 9; Müslim, Kader 20-21.)

Ümmü Seleme anlatıyor:

Rasûlullah (sav)’in yanında bulunuyordum. Meymûne de oradaydı. Âmâ sahabî İbn-i Ümmü Mektûm çıkageldi. Bu olay, örtünme emri geldikten sonra idi. Nebî (sav) bize:

“– Perde arkasına çekilin!” buyurdu. Biz:

– O âmâ biri değil mi, ey Allâh’ın Rasûlü, bizi göremez, dedik. Bunun üzerine Efendimiz:

“– Siz de mi âmâsınız, onu görmüyor musunuz?” buyurdu. (Ebû Dâvûd, Libâs, 34)

Her Güne Bir Esma-ül Hüsna (Allah’ın En Güzel İsimleri)

el-Muğnî:
Kullarından dilediğini zengin kılan demektir.

Kısa Günün Kârı

Gözün zinası bakmaktır.

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Gözlerin zinası bakmak, kulakların zinası dinlemek, dilin zinası konuşmak, elin zinası tutmak, ayakların zinası yürümektir…

Rabbim muhafaza eylesin ama maalesef yapıyoruz.gGÖZ GÖRE GÖRE OLMASA DA YAPMIYOR DEĞİLİZ MAALESEF.

kocak

Acemi Üye
Bu zamanda bundan kaçmak çok zor çok. Çok sevdiğim bir hocam var somuştum ona vaktiyle gözlerimi muhafaza edemiyorum ne yapacağım ben dedim. Dedi ki göz zinasını işlerken nefret ettiğin sana en korkunç gelen bir şeyi hatırla. Bende maymunlardan nefret ederim neyse karşıma çıktı yine bir güzel-i emsal ulan dedim bu ne güzel maymun.. vel hasılı çok zor be kardaşım zor. ama pes etmek yok tabiki mucadeleye devam.

yadeller_

(( Müslümanlar Kardeştir ))
Administrator
Bu zamanda bundan kaçmak çok zor çok. Çok sevdiğim bir hocam var somuştum ona vaktiyle gözlerimi muhafaza edemiyorum ne yapacağım ben dedim. Dedi ki göz zinasını işlerken nefret ettiğin sana en korkunç gelen bir şeyi hatırla. Bende maymunlardan nefret ederim neyse karşıma çıktı yine bir güzel-i emsal ulan dedim bu ne güzel maymun.. vel hasılı çok zor be kardaşım zor. ama pes etmek yok tabiki mucadeleye devam.
Bu ne güzel maymun haaa?:):)

Güzel maymun olsada güzel. köpek olsada değil mi?
Gelde bakma işte?:)

Tutaste

Tecrübeli Üye
Silver
Koçak abimizin samimi yorumunu çok beğendim, çok takva görüntü vermeye çalışan rüyakarlardan etmesin Rab (c.c) bim bizlerii inşaALLAH.