Kendini yemek olarak feda eden ANNE

~ DiLruBâ ~

Acemi Üye
Silver
#1
BOULENGERULA TAITANUS
Hem karada hem de suda yaşayabilen Boulengerula taitanus sürüngen türünün dişileri yavrularını kendi derisiyle besliyor.

'Nature' dergisinin son sayısında yayımlanan araştırmaya göre, Boulengerula taitanus adı verilen tropikal etobur sürüngenin dişileri, yetişkinliğe erene kadar yavrularına kendi derilerini ikram ediyor. Bilim adamlarına göre bu durum hayvanlar aleminde şimdiye dek görülmemiş bir olay. Çünkü 20-30 santimetre boyundaki yavrular, annelerinin dış deri hücrelerini kemirmeye elverişli özel dişlerle dünyaya geliyor. Yavru büyüyor, anne küçülüyor Londra'daki Tabiat Tarihi Müzesi'nden Mark Wilkinson başkanlığındaki araştırma ekibi, kemirilen epitel dokunun lipide (yağ) dönüştüğünü tespit etti. Yağ hücreleri, minik yavruların hızla büyümesini sağlıyor. Laboratuvar şartlarında yapılan gözlemlere göre, yavrular bir hafta içinde yüzde 11 büyürken, annenin vücut kütlesi yüzde 14 azaldı. Tek yiyecekleri anneleri Yavruların midesinde neler olduğunu da inceleyen araştırmacılar, annelerinin derisinin yavruların tek besin kaynağı olduğu sonucuna vardı.


Bu tür davranışlara bir çok örnek verilebilir.Bunlar ise evrim teorisinin geçersizliğini ispat ederken, tüm evrenin üstün bir Yaratıcı tarafından yaratıldığı ve her bir canlının Yaratıcısı olan ALLAH’ın ilhamı ile davrandığı gerçeğini ortaya çıkarır.


 
#2
(Yavru büyüyor, anne küçülüyor )
Okuduğum bir yazıdan aklımda kalan Çocuklarına uçmayı öğretirken uçmayı unutan melekler anneler,dir...
bu balık,da yavrularını büyütmeye çalışırken kendisi küçülmeye razı.
ALLAHIM Sen nelere kadirsin yarabbim bizi bize bırakma ALLAHIM