Ramazan Ayında Mastrübasyon

#1
Selamunaleykum ben henüz 15 yaşındayım ve çok utanarak söylüyorum ve masrübasyon yaptım. İhtiyaç duydum ve iki kez yaptım. 1 kez yapıldığında kaza bir kez yapıldığında kefaret vermem gerekiyor birşeyler duydum ama tam anlamadım. Yardımcı olur musunuz?
 

Benzer konular

1Kubra

Çalışkan Üye
Silver
#2
Dini bilgi olarak istiyorsan masturbasyon her halde haramdır ve yapılması caiz değildir. Evlenip cinselliği yaşamak esastır. Tabi günümüzde buna hemen hemen hiç kimse uymuyor o ayrı. Bırakın masturbasyonu hemen herkes hayatında bir veya daha fazla zina ediyor. Oysa zina dinimizce son derece büyük günah ve haramdır. Masturbasyon da haramdır ve evliyken, bekarken, ramazanda, normal zamanda yani ne zaman ve nasıl yapılırsa yapılsın her halde haramdır.
Ayrıca oruçluyken masturbasyon yapan kimsenin orucu bozulur. Bunun için tövbe edip bir gün kaza orucu tutmak icab eder. Keffaret orucu tutmak gerekmez. Masturbasyonun orucu bozduğu, fakat sadece kaza gerektiği, Hindiyye, Bahr ve Dürr-ül-Muhtâr ve diğer fıkıh kitaplarında yazılıdır. Farz olduğu halde Ramazan'da kasten oruç tutmamak veya başlanan orucu bozmak, haram olup büyük günahtır. Masturbasyon yapmak, orucu bozarsa da keffareti gerektirmez. Böyle bir davranıştan dolayı tövbe edilmesi ve bozulan orucun gününe gün, kaza edilmesi gerekir. Şu kadar var ki, kefaret gerekmemesi, günahın küçüklüğünü göstermez. Bunlar sadece dini açıdan görüşlerdir. Ben dört dörtlük uyuyorum diyemem. Sen soruna dini açıdan cevap bul diye yazdım, gerisi sana kalmış
 
Moderatörün son düzenlenenleri: