Şahsıma ait çalışmalarım......

cihanusta

Acemi Üye
Silver
#12
Neden ilk adımı biz atmıyoruz?

İnsan oğlu yaradıldığı ilk günden bu ana kadar gerçek sevgiyi aramış durmuş ama nedense bulduğu zamanda kıymetini bilememiş, sahipken değerinin farkına bile varamamış.
Bu kadar basit mi sevgi? Aşk kıymetsiz bir şey mi? Neden diye soruyorum neden bu kadar ucuzladı sevgiler.
 

cihanusta

Acemi Üye
Silver
#13
Hayatınızın seçimini doğru yaptınızmı..?


Hepimiz imtihan olan şu dünyada yaşıyoruz ki, her an değişik hal ve hareketler içerisindeyiz. Ruh alemimiz sürekli bir değişim içerisindedir. Kah ruhen sıkılıyor,

Kah bildiğimiz ve bilmediğimiz bir sevinç içerisinde bulunuyoruz. Bu halimizde bazen gönlümüze tesir ediyor, bazen de dışımıza yansıyor. Nice insanlarla muhatap olarak ömrümüz akıp gitmektedir. Kimi zaman birbirimize haklarımız geçer ya buna dikkat eder önemseriz ya da boş vermişlik içinde geçer günlerimiz. İşte bütün bunlar, bir imtihan aleminde yaşadığımızın göstergeleridir.

Ankebut suresi 2.ayette ALLAHu Teala şöyle buyurmaktadır: “İnsanlar iman ettik demekle, hiç denenmeden hemen bırakılı vereceklerini mi zannediyorlar?” Evet bir imtihan var işin özünde. Bu imtihan aleminde kim daha güzel kul olabilecek, cennet ve Cemalullah lütfuna erecek kim de günahlara dolarak acziyet içinde Rabbine varacak. Bu da türlü imtihanlarla ortaya çıkacaktır. Çünkü bu alemden sonra sonsuz bir hayat vardır. Bizlerde her an bir imtihan içerisindeyiz ve bunun sonucunda ya ebedi saadet, ya felaket vardır. Bizlere de akıl nimetiyle doğruya yönelmemiz, emre itaat edip, nehiylerden kaçınmamız gerekir.

Hayatımızda hal ve hareketlerimizde, konuşmamızda, dinlememizde, görmemizde kısacası yaşantımızda en ince ayrıntısına kadar hesap etmeliyiz. Unutmayalım ki büyük kazançlar büyük bedeller ister. Bu hesabın sonunda kim zerre miktarı hayır işlerse onun mükafatını, kim de zerre miktarı şer, günah işlerse onun cezasını görecektir.
 

cihanusta

Acemi Üye
Silver
#14
Tek farkımız kaderimizdir....

Kimisi mersedeslerle okula gider kimiside leğenlerde.....tek farkı vardır bunların
Yüce yaradanın onlar için çizdiği kader.......
 

cihanusta

Acemi Üye
Silver
#15
Yakında sizede lazım olacaktır...???

Ölüm vardır ve ne zaman geleceği belli değildir..Onun için hergün düşünerek geçirmek lazımdır...
....
 

ruhefza

Super Moderator
#18
hepside çok güzel olmuş ellerinize sağlık aro


İnsanlar nedense hep sevgilerini gizlerler..Oysa herkesin sevmeye sevilmeye ihtiyacı vardır..

Lütfen sevginizi sevdiklerinizle paylaşın sevgi Yüce Allahımın bize verdiği en güzel şeydir.....

Gelin bugun annemize babamıza eşimize yada sevdiğimiz birine sevgimizi söyleyelim....

...