* Takvim yapraklarımızda bugün

serhad55

Çalışkan Üye
Silver

Takvim yapraklarımızda bugün ?

Değerli üyelerimiz, hepimizin evinde yılın 365 günü, biz onları günbegün kopardıkça bizlere
ayın kaçı olduğunu ve namaz saatlerinin yanısıra sessiz sedasız bir çok önemli
bilgilerde veren
Takvim sayfalarımıza ne kadar önem veriyoruz?

Geliniz
bir günümüz bir günümüze eşit olanlardan olmayalım ne dersiniz?
Bu günden itibaren onları elimize alıp iki satır her türden faydalı bilgilerden birini
burada birbirimize aktaralım.

Bütün kardeşlerimize şimdiden her ekleyecekleri takvim yaprağı bilgileri için teşekkürler.

Selâm ve Dua ile
:)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
abi takipteyim sizin konularınız çok güzel görünce bakyorum mutlaka:) allah razı olsun ınş. dün takvimde ukuduğum bi hadisi ileteym bende "sizin en hayırlınız eşine(hanımına)en iyi davrananınızdır buyuruyor bende onu babama okuttum:) güldü aldm mesajı merak etme dedi hergün yaptığmız bir gelenek oldu artık babam takvimi okur sonra bana verir ben okurum elden geldiğince hergün ne yazıldığına bakarız....gerçekten çok faydalı şeyler yazılıyor o sayfalarda artık sürekli alıntı yaparım buraya:) bide lütfen okuduğumuz sayfaları dışarı veya ayak altına atmayalım ınş.ayet hadis yazılı oldugu için yere atmayalım atanlarıda uyarıp yerdekileride toplayalım inş

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Zilan amacımız faydalı olmak, tplumumuza neslimize bir şeyler vermek, unutulanları hatırlatmak,
yapamadıklarımızı yapmak adına seferber olmak..
vaktimiz yettiği kadar, hep beraber inşaAllah.

ilgin için teşekkür ederim, doğru söylüyorsun, dışarıda, içeride, fabrikalarda, bakkallarda, sanayide, otogarda
vs...her nerede görürsek yerlerden alalım, en doğrusu onları yakmak, hani şu sizin sobada mesela :)
(iyiki sohbet bahçemiz oldu, herşeyden haberdar olacağız galiba:))

Ailece takvim sahifenizin kullanımını güzel yansıttın bizlere, evet..bekliyoruz tabiik o güzel bilgileri,
bütün kardeşlerimizden hemde :)

Allah c.c. razı olsun.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
evet iyiki oldu :) lüzumsuz bilgi yoktur faydalanmamayı bilmemek vardır takvim sayfalarında çok güzel bilgiler var mesela tarihteki olaylar güzel islami yazılar ayetler hadisler güzel sözler e daha ne olsun demi :)

bizim takvimde bugünün ayeti:yaklaşmakta olan(kıyamet iyice)yaklaştı necm/57
tarihte bugün mehmed esad coşan hocaefendinin vefat günüymüş kendisine allahtan rahmet diliyorum
günün yazısı ise yemek tarifi:) bayanların dikkatini çeker mutlaka çardak kebabı tarifi var:)

benim takvimde bugün bunlar vardı:)selametle

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Allah razı olsun Zilan, Çardak kebabının tarifini görüntüleyip ekleyebilirsin imkanın varsa.
Çocuk isimleri yokmu sideki takvimde? :)
Mehmed Esad Coşan Hocaefendiye Allah'tan rahmet dilerim.

ZiLaN_21

Tecrübeli Üye
Silver
var abi olmaz mı:)
kız ismi:özlem
erkkek ismi:özgür yazıyor :)

hemen eklerim tabi neden olmasın:)

[h=1]Çardak Kebabı[/h] MALZEMELER
* 1 Çorba Kaşığı Tereyağ
* 1/2 kg Dana Kuşbaşı
* 1 Diş Sarmısak
* 250 gr Yoğurt
* Kırmızı biber
* 2 Adet Yufka
Eti, bol soğan ve bir tatlı kaşığı sıvı yağ ile, çok yumuşak bir hale gelinceye dek düdüklü tencerede pişirin. Suyu çekilince tahta bir kaşıkla ezip, püre kıvamına getirin. İçine kavrulmuş dolma fıstığını ilave edin. Yufkaları üçgen biçimde kesin, hazırladığınız et ile 2 parmak eninde sigara böreği şeklinde sarın. Teflon tavada, sıvı yağ ile kızartın, servis tabağına alıp, üzerine sarmısaklı yoğurt dökün ve kızdırılmış biberli tereyağı gezdirip servis yapın.

Afiyet olsun….:)

serhad55

Çalışkan Üye
Silver

Teşekkürler, lakin ben tarif yazısının takvimden fotoğtaflanarak buraya eklenmesini demek istemiştim,
Bunu yapabiliyormusun, imkanın varmı?

Bugün bizim Takvim yaprağında şunlar var;

1)Fatih Sultan Mehmed Han'ın taht'a çıkışı

2)ve bir Ayet-i kerimenin Meali
(Forumda başlattığımız Meal okuma gurubumuz bir rayına otursa bunların oradan hepsini göreceğiz bakın ne güzel)

...Namazı da dosdoğru kıl!
Gerçekten Namaz, fahşadan (çirkinlik, edepsizlik, fuhşiyat) ve münkerden men eder!
(Ankebut Suresi 45.ci Ayet-i Kerime)

3) İskilipli Atif Hocaefendiyi tanıtan birde yazı var,
forumda mutlaka vardır konu yok ise açarız inşaAllah.

Değerli kardeşlerimizdende katılım bekliyoruz.

selam ve dua ile

ALI25

Çalışkan Üye
Silver
Eline saglik bu konuyu acmakla iyi düsünmüssün sen sag ol Serhad abim bunun altinda birsey verilebilir maksad paylasim olsun insanlarda faydalansin insallah ve hayirli olsun.

serhad55

Çalışkan Üye
Silver
Eline saglik bu konuyu acmakla iyi düsünmüssün sen sag ol Serhad abim bunun altinda birsey verilebilir maksad paylasim olsun insanlarda faydalansin insallah ve hayirli olsun.
Sende sağol inşaAllah ALİ, seninde duvarda asılı takvimin vardır, onların bilgilerinide görelim hele :)
Güzel duaların için amin, hepimize hayırlı olsun.

maalesef takvim yaprağını sobaya attım
Önemli değil bu yıl daha çok eklersin buraya

Atılacaksa yakmak en iyisi ayrıca.

Moderatörün son düzenlenenleri: