The Secret'in Sırrı // Çekim Yasası, The Secret vb. Kuantum düşünce Aldatmacaları

furkan3629

Acemi Üye
Silver
#1
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

Secret Felsefesi ve Çekim Yasası Yüzyılın Aldatmacası


The Secret'in Sırrı // Çekim Yasası, The Secret vb. Kuantum düşünce "Yeni Çağ" aldatmacaları ;

The Secret adlı film ve kitap, Çekim Yasası'nı daha önce hiçbir 'Yeni Çağ' akımının başaramadığı şekilde çok geniş kitlelere yaydı. Adından anlaşılacağı üzere yazar Rhonda Byrne size evrenin sırrını anlamanın ipuçlarını vereceğini vaat ediyor! Bununla da kalmıyor; size istediğiniz parayı, mutluluğu vereceğini ve herhangi bir konudaki yoğun isteğinizi gerçekleştireceğini söylüyor. Daha doğrusu gerçekleştirmenin yolunu, bunun sırrını. Peki neymiş buçok gizli, ancak tüm büyük bilim adamlarının, başarılı insanların bildiği sır?
Sır, evrene isteğinizi bildirmek. Bunu defalarca söylemek.Ancak kendinizi kandırmadan, tüm kalbinizle olmasını istediğiniz şeyi düşünmektir diyor Rhonda Byrne.

Evet bakın bu istemeyi nasıl şirke dönüştürüyor. Bakalım
Evren bir cine benzetiliyor filmde. Dile benden ne dilersen hesabı mesajı veriliyor.

Evrene düşlerimizi telapatik titreşimlerle isteklerimizin mesajını göndermemiz gerek diyor RhondaByrne Bu söylemleriyle Yaratıcıya evreni ortak koşuyor.Tabiki o yazar sadece bir figüran. Müzik endüstrisinde olduğu gibi kitap endüstrisinde de arka planda profesyonel ekipler var. Empoze edilmek istenen fikirleri piyonları sayesinde bütün dünyaya yayıyorlar.

The Secret bir operasyon.
Binlerce yıllık insanlık kültürünün hayal-dua-din-dilek konusunda biriktirdiği ne varsa hepsini bir araya getirip ona bir bilimsel yasa (Çekim Yasası) süsüvermek...Ve bu süsle yaratıcıya evreni ortak koşmak şirk yaptırmaktır. Yaratıcının varlığını silmektir.

“İstersen olur” diyor
The Secret.

Ama kim “ol” duracak?

Kimse!..

“Zaten
yasa böyle” diyor
TheSecret.
Allah adını ağzına almıyor.
Onun yerine

sürekli “evrene güvenin, inanın, inanç duyun” diyor.


Ancak işin bilim tarafından baktığınızda da sorun şu: Bilimde ne böyle bir yasa var ne deböyle bir evren vizyonu! The Secret ile amaçlanan şey insanların dini ve Yaratıcıyı bir kenara bırakıp kendi içlerindeki gücü görmelerini sağlamak. Bütün ipleri nefsin eline bırakmak, nefsi şaha kaldırmak,Hevâ ve hevesleri ilahlaştırmak için planlanan ve çeşitli ilüzyonlar sahte bilime ve bolca aldatmacaya dayanan Çekim Yasası, hayatınızdaki her şeyden sizin sorumlu olduğunuzu söylüyor. Kanseriniz varsa kendiniz çekmişsinizdir ve düşüncelerinizi değiştirirseniz kanser de gidecektir. Ruanda'daki soykırım; onuda kendileri çektiler. Birleşik Devletler'de küçük çocukların tecavüze uğraması ve öldürülmesi… v.s Bu onların hatası, bilinç altlarından kendileri çektiler diyor.

Kadın o kadar polyanna ki Toplumsal dejenerasyona polyannacılık oynayarak baktırıyor.
Yeni dünya düzencilerin böl parçala yönet’ine yeni bir maske ve onların yeni bir piyonu! Herkesi polyana olmaya çağırıyor.İnanan dua eder;
Rabbinden murad eder, dua denilen şey The Secret’taki gibi hayalperestlik ifadesi değil, yakarış ve teslimiyettir. Dua, ibadetin özüdür. Dua, kulun ümit dalı ve Rabbine bağlılığının en güzel ifadesidir. Dua her kapının anahtarıdır. Dua müminin silahıdır. Her kapıyı bu anahtarla açabilirsiniz.


"SIR " THE SECRET " Filminden ve Kitabından alıntı öğretiler!
1. Hepimiz tek bir sınırsız güç ile çalışırız.
2. Sır, Çekim Yasasıdır.
3. Zihninizden ne geçiriyorsanız, onu çekersiniz.

4. Bizler mıknatıs gibiyiz – benzer benzeri çeker. Düşündüğünüzşey olursunuz ve düşündüğünüzü çekersiniz.
5. Her düşüncenin bir frekansı vardır. Düşünceler manyetikenerji gönderirler.
9. Her zaman hastalıktan söz edenler hasta olurlar, herzaman bolluktan söz edenler bolluk içinde olurlar, vs..
12. Düşüncelerinizi dikkatle secin; siz yaşamınızınşaheseri, başyapıtısınız.
13. Düşüncelerin realiteye anında tezahür etmemesi normaldir (eğer bir filin resmini görseydik ve fil anında ortaya çıksaydı, bu çok erkenolurdu)

24. Farkındalığınızı değiştirin.

56. Nasıllar evrenin alanına girer. Evren her zaman siz verüyanız arasındaki en hızlı, en çabuk, en uyumlu yolu bilir.

57. Eğer onu evrene havale ederseniz, verilen şeye şaşırırsınızve gözünüz kamaşır… Bu sihir ve mucizelerin gerçekleştiği yerdir.

58. Onu her gün evrene teslim edin, ama bu asla bir angaryaolmamalı.

MANTIKLI CÜMLELERARASINA ÖĞRETİ DE EVRENE TESLİMİYET VURGULANIYOR ALLAHA DEĞİL!
Bu kitabı okuyup vaktinizi boşa harcamayın!Oysa dinimiz bize şu mesajı verir!

"Sahip olmak" arzusu ruhu tüketir;"olmak" arzusu inşa eder.
CÂSİYE Suresi 23. Ayeti Mealleri

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِي

(Ey Muhammed!) Hevâve hevesini kendine ilâh edinen, Allah'ın kendi ilmi dahilinde saptırdığı,kulağını ve kalbini mühürleyip gözüne perde çektiği kimseyi görüyor musun?Şimdi onu Allah'tan başka kim hidâyete erdirebilir? Hala düşünmez misiniz?

Ayeti mealinden de anlaşılacağı üzere Öğreti tamamen heva ve hevesin ilah edinilmesidir.

Mevlana Hz.” Ölmeye değil olmaya geldik der”


 
Moderatörün son düzenlenenleri:

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
#2
Her insanın inanmaya ihtiyacı varda nefisleri ağır basıyo, kabullenemiyolar bir türlü...
Teşekkürler kardeş...
 

furkan3629

Acemi Üye
Silver
#4
Bu konuyu paylaşma nedenim bir arkadaşımın bu inanca gönlünü kaptırmasıdır. O vesileyle bizde kitabını okuduk filmini izledik. Çok tehlikeli bir inanış olduğunu fark edip gerekli açıklamarı arkadaşıma yapsamda hala ben o düşleri rabbimden istiyorum demesi oldu. Rabbimizden dua dışında nasıl isteyebiliriz ki farkı fark etmek gerekiyor. Bu hezeyanlar insanı küfre götürüyor. Bu inanış insanların nefsine hoş gelen taraflarıyla yaklaştığından hemen kabulleniliyor. Ve inanışın vaadleri sınırsız.

Ahir zamanda inananlar üzerine çok büyük oyunlar oynanıyor. Bir çok siteye girdiğimde bu öğretiye inanların olduğuna şahit oldum.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

furkan3629

Acemi Üye
Silver
#5
Önce bu öğretinin fikrinin kitabı ve filmi yayınlandı. Büyük bir para kazanıldı bundan. Türkiyede bunun şaklabanlığını yapanlar dolu ve buna inanlar. Ardından Bunun yalanı deyip kitaplar yazılacak ve bu şekilde de büyük cirolar elde edilecek. Amaç hem fikir düşünce hemde maddi olarak sömürmek. Eskinin sömürge anlayışı fikire yansıması çok normal.
 

furkan3629

Acemi Üye
Silver
#6
Kişisel gelişim kitaplarından nasibini almayan beklide yoktur. Günümüz insanı çağın getirdiklerine ayak uydurmaya çalışırken çağdaş dünyanın aradığı insan tipinin techizatıyla teçhizatlanmaya çalışırken sarıldığı her şeyde biraz daha kendinden uzaklaşıyor…

Batı esintileriyle yüklü Kişisel gelişim kitapları artık tamamen kuantum düşünce ‘Ruhsal zeka’ İçimizdeki güç şeklinde bir mitsizim yüklenmiş halde. Bu kaynaklara sarıldıkça ruhlarımızı biraz daha kaybediyoruz.

Kendimizi bulmak için sorgulamalıyız , ne için yaşadığımızı, kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi ve nereye gittiğimizi...Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur. [Mevlana]
 
Moderatörün son düzenlenenleri: