Yaşadığımız Ahir Zaman

kurt26

Çalışkan Üye
Silver
#1
Aylardır tesettür konusunu işliyoruz.Müslüman kadınların tesettür konusunda yeterince yardımlaşmadıkları ve birbirlerine yeterince destek olmadıkları görülmektedir.Örneğin ben örtündüm diye başkalarınında örtünmesi sağlayacak birkaç cümle yazan çok az kişidir.

Tesettür, Türban, Örtünme Hakkında Herşey
http://kapanmak.weebly.com/

İslami ortamı bozan ve müslüman kadınların helakına sebeb olan tesettürsüzlük konusu islami konuların en önemlilerindendir.Bu sebeble Allahın yardımıyla çok uğraşıldı ve başarıyada ulaşıldı.Çalışmalar tamamlandı.
Örneğin hayır için twiter hesabınıda kullanıyoruz.Müslüman kadınların uyanması ahiretlerini kurtarmalarını için defalarca tüm konularını ekledim.Fakat okuyan az destekleyen yayılmasını sağlayanda yok denecek kadar az arkadaşlar.Neyse Allah yardım etsin inşaAllah faydalanıcaklar çıkacaktır.

Devlet yasağı kalkmış örtünme serbest olmuş.Allahın yardımıyla imtihanınız kolaylaşmış.Fakat ahir zaman Peygamber Efendimiz (s.a.v) bildirdiği fitnelerinden çoğu gerçekleştiğinden ve kafirler müslümanlardan daha çok çalışıp daha çok taraftar bulduklarından fazla etkili olunamamaktadır.Bir kişiyi düzeltmeye uğraşıyorsak onlar 1000 kişiyi bozuyor.Bu abartı değildir.Çünkü Medyada,internetde,televizonda onların elinde her türlü imkanlarıda var.Diyelimki bir televizon kanalı ayet hadis okuyor.Sohbet programları yayınlıyor.Faiz yemeyin,zina etmeyin,şüpheli gıdalara dikkat etin,örtünün,zekatınızı verin,namazını kılın,malınızı Allah için bir kısmını harcayın fakirleri doyurun,işinizde hile yapmayın...ve dosdoğru olun dese kaç kişi bu sohbeti dinleyecek.Kaç kişi ilgilenecek.Birde reklam sorunu var.İslami bir sohbet ardından haram görüntülü reklamlar.Peki bu sohbet ne kazandırıyor ne kaybettiriyor?
Şunu bir kez daha hatırlatalım televizonda fayda yoktur .Büyük sorunlara büyük günahları yol açar.Fakat bilgisayar hayır ve şer için kullanılır.Kullanıcaya bağlı.
Şuda var biri hakkı söylüyor kimse ilgilenmiyor biri boş konuşuyor herkez oraya koşuyor.Buda ahir zamanın bir kötü yanı.Doğruyu 1 kişi söyler paylaşır yanlışı bin kişi söyler paylaşır.Hakkı destekleyen az batılı destekleyen çok olur.
Bunun nedenleride ahir zamanın fitnelerinden olan ahir zaman hocalarıdır.Çünkü halk nefsine uyduğundan diyor ki tesettür farz değil çıplak gezilebilir.Halkda nefsine düşgün 1000 kişi takip ediyor.Diyorki faiz helaldir.Yine uyuyor.Diyor ki şans oyunları,lotolar helaldir.Yine uyuyorlar.Halkın istediği islamda olmayan fetvaları vererek çevre ediniyorlar.
Ahir zamanda bir fitne bitmeden daha ağır fitne geliyor.Peygamber efendimiz(s.a.v) bildirdiği gibi.
Televizon,bilgisayar her eve girdi.Mal çoğaldı.Çıplaklık artı.Ahlaksızlık artı...Böyle şeyler oldukçada dünyada savaşlar,felaketler,sıkıntılar... yaşanıyor.Müslüman ülkelere baktımızda hepsi perişan halde.Elhamdülillah Türkiyedeyiz .Allah tüm müslüman ve müminlere yardım etsin.
Türkiyede tesettür serbest olması nice kafirleri rahatsız etti.Fransa gibi ülkelerde tesettür yasak.İslama uyan ne varsa yasak.
Yani halimize şükretmeliyiz.Müslümanım diyoruz.Çok güzel söylüyoruz.İslamı yaşamalıyız.İslama uymalıyız.Namaz kılmıyor,oruç tumuyor,zekat vermiyor,helale harama dikkat etmiyorsak bizde iman eksikliği var.Nefsimizi eğitememiş ,dünyaya niçin geldiğini anlamamış bu şekilde cehenneme sürükleniyoruz demektir.Bu uçurumdan nasıl kurtulunacak?Elbette sürekli Allaha sığınarak."Ya Rabbi imanımımı artır,nefsimi mağlub et ,ruhumu kuvvetlendir,sıratel müstekime seçtiğin ve beyendiğin dosdoğru yola
ilet,hidayet ver,günahlarımızı bağışla,takva nasip et,doğru yoldan ayırma.Amin"diyerek içimizden geldiği gibi sürekli duaya ve namaza sarılmalıyız.
İman çalan ahir zaman hocaları,günahkar bir ortam,birçok fitnenin yeryüzüne indiği,küçük kıyametlerinin belkide hepsinin gerçekleştiği bu tehlikeli ahir zamanda yaşıyoruz.
İnsanlar ne kadar isyankar,günahkar,nankör,münafık,müşrik,fasık,kafir...oldukça,iyiler ne kadar azalıp kötüler çoğaldıkça kıyamete yaklaştık demektir.
Görüldüğü gibi müslümanlar arasında büyük güvensiz oluşmuştur.Çünkü güvendikleri çoğu ahir zaman hocaları onları yüz üstü bırakmış mala,dünyaya,şöhrete,üne dalmışlardır.Ne yazıkki hala iman çalmada devam etmektedirler.Müslüman göründükleri için halk bunlara kanmakta ve ahiretlerini,imanlarını kaybetmektedirler.
Çok zorlu bir imtihandayız.Yani tesettürsüz bin kişin yanına katılacağına tesettürlü bir kişinin yanına katıl.Namaz kılmayıp namazsız bin kişinin arasına katılacağına namaz kılan bir kişinin arasına katıl.Tevbe etmedikleri takdirde cehenneme sürükelenen bin kişinin arasında olucağına ahireti hatırlayıp ahiret için çalışan ve cenneti gitmeyi arzulayan bir kişinin arasına katıl.
Moda konusunda yüzlerce twiter hesabı var tesettür başlığı altından daracık ,rengarenk giysileri sanki tesettür gibi yayıyorlar.Neden bu kadar etkili oluyorlar?
Çünkü ayetler hadisler okunmuyor .
"Ahzab Süresi 32,33,34,59 Nur Süresi 31"süresinde bir müslümana tesettür konusunda yetiyor.Hadislere baktımızda ise deve hörgücü yani saçları topuz yapmak yasaklanıyor."

Deve hörgücü moda oldu neden?Çünkü islamda yasaklanmış.Lanet okunması yasak.Peki televizonlarda film dublajlarında bir küfürü nasıl çeviriyorlar ?Lanet kelimesi filmlerde dizilerde o kadar çok söyleniyor ki.Şimdi bunları izleyenler ister istemez akıllarında kalıyor,ister istemez ahlakı bozuluyor,kişiliği dahi değişiyor.Hele çocuklarda etkisi çok fazladır.Çocuğun kişiğinin yeni yeni düzenlenirken televizondakileri örnek almasıyla kişiliği bozuluyor.Ahlakı bozuk ,asi,isyankar,günahkar... yetişiyor.
Bir insanın bazen aklına başına getiren birkaç cümle oluyor.Belki bir ayet hadis hatırlatmayla bir nasihatle insan kendine gelebiliyor.
Örneğin "Hangi güzel yüz ki toprak olmadı,hangi ceylan göz ki yere akmadı."
Baktımızda toprak olucağız kaçış yok.Güzelliğimizde yaşlanınca gidecek.Artık makyajlarla bu yaşlılık izlerini kapatmaya çalışıyorlar.Yüzlerini badana boyası gibi sürdükçe sürüyorlar.Sonra ise yüzün derisindeki gözenekler mahvoluyor cildi pürüslü oluyor.Zaten yüzünü yıkayıncada makyajsız hali ortaya çıkıyor.Yıllardır yüzünü kimyasal ilaçlarla kendi eliyle Allahın verdiği güzelliği mahvediyor.Yaşlanıncada çok sıkıntı çekiyor.Gençkende hem zamanını harcıyor,hem vücudunu mahvediyor,hem parasını israf ediyor... böylece ahiretini mahvediyor.Kocana süslenebilirsin fakat böyle dışarılarda yabancılara gösteremezsin güzelliğini.Herşeyin ölçüsü var.Yaparsanda yazıcı melekler kayıt altına alıyor günahını sevabını eksiksiz yazıyor.
Sanki günah kazanmakda yarışılıyorki tesettürsüz resimleri internetde paylaşıyorlar.Resimine her bakandan günah kazanıyorsan ne olucak?Hesap gününde hesabın en ince ayrıntısana kadar sorulacaklar var.Birde hataları,kusurları,günahlarından dahi umursamadan geçilecek sorulmayacaklar var.Öyle Allah müminleri utandırmıyor o zamandada.Günahları örtüyor.
Namazlardan,zikirlerden tat lezzet alınması hatta manevi yazılardan dahi tat alınması için nefsle mücadele edip ruhun kuvvetlendirmek gerekir.Ruhun kuvvetlenmesi için ayrıca nafile namazlar(işrak,duha,evvabin,teheccüd,tesbih namazlarını...) kılmak gerekiyor.Nefse uyulmadıkçada ruh kuvvetlenir.Maneviyat artar.İç dış ibadet ede ede nurlanır.Birçok şeyi daha iyi anlamaya başlıyarak ahirete yönelinir.
Nefsin oyunlarıda şeytanın oyunlarıda çoktur.Onlardan kurtaracak ise Allahı Tealadır.Bela ve sıkıntılara sabredip,nimetlere şükredip,emrettiklerini yapıp ,yasakladıklarından kaçınıp,zikir ve dua ile ona yönelmeliyiz.İyi zamanlarda onu hatırlarsak kötü zamanlarımızdada Allah bize yardımcı olur.Ne için yaratıldık? Kulluk için.O zaman bizde kulluğumuzu yapmaya gayret edip, ecirimizi Allahtan bekleyip ahiret için çalışmalıyız.
Yine bu sözle bitirelim:
"Hangi güzel yüz ki toprak olmadı,hangi ceylan göz ki yere akmadı."
Güzelliklerde ,dünyanın süsüde geçicidir.Ameller kalıcı ahiret hayatı sonsuzdur.Dünyayı tercih edenler ziyana uğramıştır ve sonsuz pişmanlık ile azab görecektir.Ahireti tercih eden ve ahiret için çalışan ise çok büyük nimetlere kavuşup ve sonsuz nimetler ile sonsuza dek yaşacaktır.

Allahım bizleri selametle cennetine aldığın kullarından eyle.Amin.İşte asıl kurtuluş budur.

Kurtuluş.
 

Benzer konular