Yılbaşı neyimiz olur

MücTeHiD

Tecrübeli Üye
Süper Moeratör
güzel bi konu ve içinden çıkılmayan bir konu...
benim bir oğlum var 3. sınıfa gidiyor ve bana anne yeşil karton, süs felan alınacak dedi.. niye dedim yılbaşıya, süs yapıcaz dedive ayrıca hediye için çekilş yapmışlar.. arkadaşıma ne hediye alim diyo... öğretmenlerini seviyorum ,ama gel gör ki ne yapasın şindi,.. oğlum diyo, anne yılbaşını bizler kutlamıyosak niye biz okulda hediye çekilişi yaptık...
üzülerek ben oğluma, oğlum sen cuma günü vericen zaten ,bugün müslümanların bayramı diyerek ver ne yapim, dedim...ama oğlumun kafası karıştı...
öğretmeninede daha bişi demedim ,aslında demek gerekiyo ama susuyoruz ne yazık ki :(

rabbim düzeltemiyeceğimiz konularda basiret, düzeltebileceğimiz konularada, sabır, cesaret, bunları ayırt etmemiz içinde akıl nasip etsin....
veyysel kardeş teşekkürler ve güzel konu.
bakkain kardeş.bizim kızda dördüncü sınıfa.kitiyor.ve.çekiliş yapmıslar ve altım kalem not tefteri.ve .arkadaşı begenmemis .yenisini aldım .almazsan birdert.

bekkain

diyâr-ı gurbet
Süper Moeratör
veyysel kardeş teşekkürler ve güzel konu.
bakkain kardeş.bizim kızda dördüncü sınıfa.kitiyor.ve.çekiliş yapmıslar ve altım kalem not tefteri.ve .arkadaşı begenmemis .yenisini aldım .almazsan birdert.
yaw niye acele edip gününden önce aldınki .. bugün aldık ve itirz etme şansları olmadı:malefico:
gerçi senin ki biraz daha büyük ama :D büyüdükçe dertlerde büyüyo galiba:triste:

"Noel Baba iyi adam olsaydi, evimize, bacadan degil kapidan gelirdi..." (Ilce Müftüsü)

NOT: Bu sözde ne var anlamadim... Müftüye sorusturma acildi...

Moderatörün son düzenlenenleri:

voltaj

Acemi Üye
Silver
Noel Baba'yı çok güzel anlatmış. Belki ancak bu kadar ifade edilebilirdi.

Ama Müftü Bey kraldan çok kralcı geçinenleri hesap edememiş (maalesef) .

Bu noel kutlamalarını hiristiyanlar yılbaşı gecesini isa(a.s) ın doğum günü kabul ettikleri için kutlamıyorlarmı? Niyete bak yapılanlara bak.. Bir hiristiyan ile sohbetim olmuştu ona sormuştum be kardeşim isa(a.s) doğum günü nü kutluyorsunuz tamam bunu anladık ancak o gece işlenen onca günah onca rezalet bu hiç bir peygamber doğum gününe yakışıyormu.. Bana dediki bizim şeriatımızda içki haram değil sizde haram dır.. Ve çok enterasan bana dedi ki bende hz. muhammdi kabul ediyorum onun peygambe rolduğuna inanıyorum ancak ben isa a.s ın şeriatını tercih ediyorum aramızdaki fark bu dedi. Ben ona becerip anlatamadım son peygamber ile b,irlikte artık uyulması gereken şeriat islam dininde ki şeriattır. İncil bozulmuştur vs vs anlatamadım velhasılı.. anlamakta istememiyordu zaten.